Atpakaļ

"Ascendum" ved mazākumtautību skolu skolēnus kultūras ekskursijās uz Rīgu

Noslēdzies biedrības "Ascendum" rīkotais projekts “Integrācijas tēma teātrī", kura ietvaros pierobežas mazākumtautību skolu skolēni tika aicināti doties bezmaksas kultūras ekskursijās uz Rīgu un apmeklēt teātra izrādes, kas veltītas sabiedrībā aktuālām tēmām, tai skaitā integrācijai.

Lai veiksmīgi risinātu sarežģītos sabiedrības integrācijas sekmēšanas jautājumus, ir svarīgi par tiem izglītot jauniešus. Viens no ceļiem, kā to izdarīt, ir caur kultūras pieredzi, jo, kā pierāda pētījumi, tieši kultūras iepazīšana bērnībā un jaunībā ir viens no būtiskākajiem faktoriem, lai arī nākotnē cilvēks turpinātu interesēties par aktualitātēm un kļūtu par domājošu, atbildīgu pilsoni, kurš ir atvērts pret līdzcilvēkiem.

Tādēļ šī gada 19., 26. un 27. martā Rīgā norisinājās biedrības "Ascendum" rīkotais projekts “Integrācijas tēma teātrī”, kuru atbalstīja Britu padome Latvijā. Projekta mērķis bija caur teātra izrādēm rosināt jauniešus aizdomāties par pretrunīgo informācijas telpu, kurā dzīvojam – to, cik viegli mūsdienās manipulēt ar informāciju, un to, ka katram pašam ir jāspēj kritiski domāt un pieņemt lēmumus.

Šī projekta ietvaros jauniešiem vecumā no 13 līdz 18 gadiem bija iespēja bez maksas apmeklēt divas atzinību guvušas neatkarīgo teātru izrādes: “Taņas dzimšanas diena” (Ģertrūdes ielas teātris), kas runā par to, kā Latvijā sadzīvo dažādas nacionalitātes, un “Būt nacionālistam” ("Dirty Deal Teatro"), kas pievēršas tam, kā jaunieši gūst dzīves pieredzi, nekritiski izvēloties savas autoritātes. 

Projektā kopā piedalījās 180 skolēni no Salienas vidusskolas, Rēzeknes 2.,3., un 4. vidusskolas, Daugavpils centra vidusskolas, J. Raiņa Daugavpils 6. vidusskolas un Ludzas 2. vidusskolas. Pēc izrādēm skolēni tika iesaistīti diskusijā par redzēto. Diskusijas vadīja Latvijas valsts Simtgades biroja izglītības un jauniešu projektu vadītāja Aija Tūna. Līdzās izrādei ekskursijas programmā bija iekļauta viesošanās Latvijas Nacionālajā bibliotēkā un Latvijas Mākslas muzejā, kā arī Vecrīgas un nozīmīgāko kultūras pieminekļu iepazīšana gida pavadībā.

Šeit iespējams apskatīt foto no ekskursijām.

Datums: 2018. g. 05. aprīlis