Atpakaļ

Ar uzvarētāju izziņošanu un divriteņu pasniegšanu noslēdzies "Drusku izglābt pasauli" video izaicinājums

Trešdien, 30. jūnijā, ar uzvarētāju izziņošanu un apbalvošanu ir noslēdzies "Drusku izglābt pasauli" video izaicinājums. Tā ietvaros jaunieši no 13 līdz 25 gadu vecumam tika aicināti sociālo tīklu platformās dalīties ar pašu veidotiem video, kuros viņi stāsta par ikdienas izvēlēm, kas palīdz sargāt vidi. Izaicinājuma uzvarētāji tika apbalvoti ar moderniem zīmola "Bottecchia" pilsētas divriteņiem.

Video izaicinājums divus mēnešus norisinājās paralēli biedrības "Ascendum" veidotajam septiņu sēriju video un raidierakstu ciklam "Drusku izglābt pasauli", kurā mūsdienīgā un interaktīvā veidā tika aktualizēti jautājumi par vidi un aprites ekonomiku, izceļot cilvēkus, kuri savas profesionālās vai pilsoniskās aktivitātes rezultātā uzlabo vides stāvokli. Raidījumu, kurš arī turpmāk būs pieejams projekta "Youtube" kanālā, vadīja jūtūberis Edgars Fresh.

Izaicinājuma uzvarētājus noteica žūrija, kuras sastāvā bija raidījuma režisore Alise Zariņa, raidījuma vadītājs Edgars Fresh un biedrības "Ascendum" pārstāvji. Izvēlēto video autori – Elza Zacmane, Kristīne Kalnmača un Aleksandrs Ivanovs – savos darbos ir izcēluši interesantus un lietderīgus padomus, kas ikvienam var palīdzēt pārdomāti un mērķtiecīgi uzlabot savu saskari ar dabu. Uzvarētāji balvā saņēma zīmola "Bottecchia" pilsētas divriteņus no kampaņas atbalstītāja “Sportland”.

Projektu atbalsta arī apdrošināšanas sabiedrība “ERGO”, kas vienā no raidījumu cikla "Drusku izglābt pasauli" epizodēm labprāt dalījās ar savu pieredzi videi draudzīgu paradumu un risinājumu ieviešanā uzņēmumā.

“ERGO kā uz ilgtspējīgu attīstību vērsts uzņēmums ar prieku atbalsta iniciatīvas, kas mudina sabiedrību domāt un rūpēties par vidi. Esmu priecīga, ka jauniešus ir uzrunājis aicinājums kļūt par vides vēstnešiem, par ko pārliecinājāmies ne tikai saņemot lielu skaitu pieteikumu šīs kampaņas eseju konkursā, bet arī, redzot aktīvo iesaisti video izaicinājumā “Drusku izglābt pasauli”. Šis ir patiešām atraktīvs veids, kā jaunieši var parādīt savu attieksmi, rūpes un redzējumu par dažādiem vides aizsardzības jautājumiem, un man ir patiess prieks, ka ikviens no viņiem apzinās, ka mēs katrs ar savu attieksmi un pat mazajiem spertajiem soļiem varam izglābt pasauli,” uzsver apdrošināšanas sabiedrības ERGO valdes locekle Baltijas valstīs Ingrīda Ķirse. 

Kampaņa “Viena diena nākotnei”, kuras ietvaros organizēts gan eseju konkurss, gan multimediālā akcija "Drusku izglābt pasauli" tiek veidota ar Latvijas Vides Aizsardzības fonda un apdrošināšanas sabiedrības ERGO finansiālu atbalstu.

Datums: 2021. g. 30. jūnijs