Atpakaļ

"Ascendum" iepazīstina Vidzemes un Zemgales pedagogus ar kultūrizglītības iespējām

Nākamā gada rudenī spēkā stāsies jaunā, kompetencēs balstītā izglītības programma. Lai palīdzētu skolotājiem sagatavoties pārmaiņām un veidot mācību procesu aizraujošāku un vērtīgāku, biedrība "Ascendum" ar Vācijas Ārlietu ministrijas atbalstu šovasar vairākās ekskursijās iepazīstinās pedagogus no Vidzemes un Zemgales ar kultūrizglītības sniegtajām iespējām.

Jūlijā un augustā skolotāji no sešām Latvijas pilsētām – Cēsīm, Siguldas, Valmieras, Jelgavas, Bauskas un Jēkabpils – dosies vienas dienas kultūrizglītojošā piedzīvojumā "Izziņa, radošums, līdzdalība – neierasti par ierasto". Tās laikā skolotāji apmeklēs dažādus kultūras objektus, kā arī pieredzējušas metodiķes vadībā radoši darbosies un diskutēs par veidiem, kā izmantot kultūru mācību procesā.

Pirmā ekskursija notika 5. jūlijā, kad Jēkabpils skolotāji devās izpētīt apkārtējo novadu piedāvātās kultūrizglītības iespējas. Ekskursanti apmeklēja Līvānu stikla muzeju un ar aizraujošu uzdevumu palīdzību iepazinās ar Pļaviņu apkārtni, tostarp intervējot vietējos iedzīvotājus. Izbraukuma beigās skolotāji arī dalījās savās pārdomās par pieredzēto un diskutēja par to, kā labāk veidot ārpusskolas mācību stundas.

Jēkabpils skolotāji Līvānu Stikla muzejā

"Esmu sapratusi, ka, lai izveidotu patiešām unikālu un interesantu ekskursiju, īpaši svarīga ir sadarbība ar skolotājiem no citām mūsu reģiona pilsētām," atzina Jēkabpils 2. vidusskolas skolotāja Ludmila Močvāne. "Piemēram, es labprāt sakontaktētos ar kādu kolēģi vai paziņu no Daugavpils, lai kopīgi saplānotu un vēlāk arī noorganizētu tur savai klasei ekskursiju vai orientēšanās spēli, bet pretī palīdzētu daugavpiliešiem ar ārpusskolas mācību stundu Jēkabpilī."

Augusta beigās visi projektā iesaistītie dalībnieki tiksies Rīgā, lai piedalītos noslēguma forumā, kur skolotāji varēs smelties iedvesmu un piedalīties ideju tirgū ar sevis izstrādātajām metodēm.

Gan ekskursijās, gan forumā skolotāji apgūs jaunas iemaņas, lai radoši iekļautu kultūrizglītību mācību procesā un izmantotu sava reģiona vietējās iespējas, kā arī efektīvāk apgūtu programmas Latvijas skolas somas finansējumu.

“Kultūra nav tikai Rīgā, un kultūra nav artefaktu kaudze, no kuras mēs varam kaut ko paķert, aplūkot, nolikt atpakaļ un doties atpakaļ savā parastajā dzīvē. Kultūra ir mūsu iespēja saprasties labāk, kultūra ir tas, ko mēs darām un kas mēs esam," uzsver biedrības "Ascendum" izpilddirektore Antonija Skopa. "Mums ir liels prieks sadarboties ar skolotājiem no reģioniem, un mēs ceram, ka varēsim ne tikai dalīties savā ekspertīzē, bet arī paši gūt labāku priekštatu par Latvijas kultūras ainavu."

Augusta pirmajā pusē uz tuvējām pilsētām dosies Bauskas, Jelgavas, Cēsu, Valmieras un Siguldas skolotāji.

Šis ir otrais gads, kad biedrība "Ascendum" ar Vācijas ārlietu ministrijas atbalstu īsteno projektu "Kopienu stiprināšana reģionos, sniedzot pedagogiem ievirzi un instrumentus kultūrizglītības ieļaušanai mācību procesā". Pirmās kultūrizglītojošās ekskursijas tika veiksmīgi aizvadītas 2018. gada rudenī, kad tajās devās Kurzemes reģiona skolotāji.

Papildu informācija:
Elīza Laķe
Biedrības “Ascendum” projektu vadītāja asistente
Epasts: eliza.lake@ascendum.lv
Tālr.: + 371 28 348 328

Datums: 2019. g. 10. jūlijs