Atpakaļ

"Ascendum" laiž klajā vairākus jaunus izdevumus

Tuvojoties Ziemassvētkiem, biedrība "Ascendum" laidusi klajā vairākus jaunus izdevumus: "Mīlestības grāmatu", kur apkopota interneta žurnāla "Satori" autoru dzeja, proza un publicistikas darbi par mīlestību, Latvijas Literatūras gada balvas laureāta Haralda Matuļa dzejprozas krājumu "Eksistenciālisms" un daiļliteratūras izdevumu "Savvaļas burtnīca", kurā 16 latviešu rakstnieki un dzejnieki poētiski dokumentējuši Andra Eglīša izveidoto brīvdabas izstādi "Savvaļa".

"Mīlestības grāmatā", kuras vizuālo ietērpu veidojis godalgotais grāmatu dizaineris Aleksejs Muraško, lasāmi gan jau zināmu, gan jaunu mūsdienu autoru teksti, kas tapuši speciāli šim izdevumam un runā par dažādām mīlestības formām – draudzību, attiecībām, mīlestību pret bērnu, Dievu u.c. Starp grāmatas autoriem ir Svens Kuzmins, Daina Tabūna, Artis Ostups, Edvīns Raups, Aksels Hiršs, Marija Luīze Meļķe un citi. Izdevumā kopā lasāmi 21 autora teksti.

"Mīlestības grāmatas" atklāšana notiks ar tiešsaistes lasījumiem 16. decembrī plkst. 19.00, kur uzstāsies vairāki grāmatas autori. Lasījumi būs skatāmi www.satori.lv, kā arī "Satori" facebook lapā.

Dzejprozas krājums "Eksistenciālisms" ir Latvijas Literatūras gada balvas ieguvēja Haralda Matuļa otrais krājums un domāts plašai auditorijai: visiem, ko nomāc dzīves neskaidrība, tiem, kas ir nelaimīgi, kas piedzīvojuši šaubas par dzīves jēgu, pusmūža cilvēkiem pirms un pēc 35 gadu vecuma, dzejniekiem. Arī šīs grāmatas stilīgo dizainu veidojis Aleksejs Muraško.

Gan "Mīlestības grāmata", gan "Eksistenciālisms" nopērkami lielākajās Latvijas grāmatnīcās, arī tiešsaistē. Turklāt "Satori" lasīšanas popularizēšanas akcijas "Grāmata&chill" ietvaros "Jāņa Rozes" grāmatu tirdzniecības tīklā visas "Ascendum" izdotās grāmatas šobrīd iespējams iegādāties ar 20% atlaidi, izmantojot kodu SATORI20.

Savukārt "Savvaļas burtnīcu" ir ilustrēts bezmaksas izdevums, kurā 16 latviešu rakstnieki un dzejnieki poētiski dokumentējuši Andra Eglīša izveidoto brīvdabas izstādi "Savvaļa". Burtnīcā lasāmi Agneses Krivades, Arvja Vigula, Kārļa Vērdiņa, Marijas Luīzes Meļķes, Krišjāņa Zeļģa, Annas Belkovskas, Laura Veipa un citu teksti, ko papildina fotogrāfijas no izstādes. Burtnīca izdota ierobežotā tirāžā un šobrīd lasāma uz vietas izstādē "Savvaļa".

Datums: 2020. g. 11. decembris