Atpakaļ

Biedrība "Ascendum" šogad grantu nepiešķirs

Pēc šogad īstenotās nodokļu reformas, kuras rezultātā sabiedriskā labuma organizācijas vairs nevar piešķirt līdzekļus citām nevalstiskajām organizācijām vai indivīdiem, biedrība "Ascendum" lēmusi šogad granta konkursu neizsludināt.

Jaunās nodokļu reformas Ministru kabineta izstrādātajos Uzņēmumu ienākuma nodokļa piemērošanas noteikumos ir iekļauts ierobežojums sabiedriskā labuma organizācijām piešķirt finanšu līdzekļus citām nevalstiskajām organizācijām vai indivīdiem. Turpmāk līdzekļus varēs piešķirt tikai citām sabiedriskā labuma organizācijām, tādējādi būtiski ierobežojot arī to organizāciju loku, kas varētu saņemt "Ascendum" grantu.

"Tā kā sabiedriskā labuma organizācijas ir tikai 10% no visām Latvijā esošajām nevalstiskajām organizācijām un šis uzstādījums nesakrīt ar "Ascendum" granta mērķi – atbalstīt labas idejas, nevis institūcijas, diemžēl esam nolēmuši no granta atteikties līdz brīdim, kad noteikumi tiks grozīti un atkal atļaus atbalstīt aktivitātes un projektus, kas sakrīt ar biedrības mērķi, nevis ierobežotu institūciju skaitu," norāda biedrības vadītāja Zaiga Pūce.

"Ascendum" grants tika dibināts ar mērķi finansiāli atbalstīt tādus nekomerciālus projektus, kas veicina biedrības "Ascendum" mērķa – veicināt Latvijas augšupeju ekonomisko, garīgo un sociālo – mērķtiecīgi atbalstot kultūru, zinātni, izglītību un pilsonisko sabiedrību – sasniegšanu.

Līdz šim ar ikgadējo "Ascendum" grantu atbalstīta dziedātāja Goran Gora albuma "Hold Me Close When It Comes" izdošana 2012. gadā, ISSP rīkotās "World Press Photo" izstādes atvēršana Rīgā 2013. gada pavasarī un Māras Laizānes pētījums "Mazākumtautību skolēnu identitāte un piederība Latvijai" 2014./2015.gadā. 2016. gadā ar grantu atbalstīta Jāņa Šipkēvica vinila plašu izdošanu, savukārt 2017. gadā – biedrības "Ezera skaņas" muzikālā pasākuma sagatavošanas posms – projekts "Vasaras darbnīcas".

Datums: 2018. g. 14. februāris