Atpakaļ

Ikgadējā ziedošanas kampaņā Satori aicina domāt par patriotismu

No 3. līdz 17. oktobrim norisinās ikgadējā interneta žurnāla Satori ziedošanas kampaņa, kurā šogad cilvēki aicināti reflektēt par to, ko nozīmē laikmetīgs patriotisms.

"Kā rodas mīlestība pret Latviju? Ne jau pēc vienas formulas," vēsta kampaņas manifests. "Par Latviju iestājas gan ar Abrenes uzrakstu uz krūtīm, gan ar sojas pienu ūsās.  Pie agresoru vēstniecībām piketē gan Dainu skapja, gan Lindes un Hirša fani. Zemessardzē stājas vīri, kuriem Latvijas kods ir tēva rudzu lauks, un sievas, kurām tas ir gājiens dabā ar Zaļgalvi. Un katrs patriots ir vērtība.

Bet Satori un mūsu lasītāji nemīl akli – ne Raini, ne Levitu, ne Daugavas lokus. Mēs mīlam dzimteni, attiecībās aicinot un provocējot viņu kļūt taisnīgākai un paškritiskākai, pieņemošākai un dauzonīgākai. Galu galā, spējīgai novērtēt jaunāko mākslu un dzeju. Mēs radām laikmetīgus patriotus."

Kampaņas laikā tiks publicēti vairāki video, kuros sabiedrībā pazīstamas personības reflektē par patriotismu, mūsdienu patriotiskā dzeja, bet kampaņas noslēgumā notiks publiskas Latvijas liberālo un konservatīvo domātāju debates par laikmetīgo patriotismu.

Ziedošanas kampaņu finansiāli atbalsta Sabiedrības integrācijas fonds no Kultūras ministrijas piešķirtajiem Latvijas valsts budžeta līdzekļiem. Šī relīze ir sagatavota ar Sabiedrības integrācijas fonda finansiālu atbalstu no Latvijas valsts budžeta līdzekļiem. Par to saturu atbild biedrība "Ascendum".

Datums: 2022. g. 03. oktobris