Atpakaļ

Kā iedzīvināt kultūras notikumus Rīgas apkaimēs? "Ascendum" sāk jaunu raidierakstu

Nav noslēpums, ka kultūra Rīgā pakļauta centrtiecei un pilsētas apkaimēs pieejamais mākslas notikumu piedāvājums krietni atšķiras no tā, kas sasniedzams centra iemītniekiem. Lai veicinātu kultūras pieejamību Rīgas apkaimēs biedrība "Ascendum" uzsāk raidierakstu “Kultūristi un apkaimisti”, kurā aicina uz sarunu kultūras profesionāļus un Rīgas apkaimju biedrību pārstāvjus.

Raidieraksts ir turpinājums biedrības “Ascendum” no 2020. gada rīkotajiem Rīgas apkaimju biedrību un kultūras profesionāļu kopforumiem, kuros kultūras profesionāļi un Rīgas apkaimju biedrības tiekas, lai meklētu jaunus skatījumus, mērķauditorijas un sadarbības iespējas.

Raidieraksta 5 epizošu cikls no 10. augusta tiks publicēts katru ceturtdienu, un tajā raidījuma vadītāji, "Ascendum" valdes priekšsēdētāja Antonija Skopa un projektu vadītājs Žulijens Nuhums Kulibali, tiekas ar dažādiem kultūras profesionāļiem un Rīgas apkaimju biedrību darbiniekiem, lai apspriestu mākslas nozīmi kopienas veidošanā, Rīgas apkaimju iedzīvotāju specifiku, kopīgi realizētos projektus un problēmpunktus, kas traucē ikvienai apkaimei realizēt saviem iedzīvotājiem piemērotākos kultūras notikumus.

Raidieraksts atrodams "Podbean", "Spotify" un citās lielākajās straumēšanas platformās.

Raidieraksta tapšanu finansiāli atbalsta Sabiedrības integrācijas fonds no Kultūras ministrijas piešķirtajiem Latvijas valsts budžeta līdzekļiem.

Datums: 2023. g. 11. augusts