Atpakaļ

Latvijas PEN iesaka "Ascendum" izdoto grāmatu "Mūsējās"

Latvijas PEN klubs izveidojis sarakstu, kurā iesaka 12 sociāli un literāri nozīmīgākās pagājušajā gadā izdotās grāmatas. Starp tām iekļauta arī Santas Remeres un Elīnas Brasliņas kopīgi veidotā grāmata "Mūsējās", ko izdevusi biedrība "Ascendum".

Kā raksta Latvijas PEN, visas sarakstā iekļautās grāmatas "pelnījušas ievērību ne vien ar savu literāro kvalitāti, bet arī to sociālo nozīmību, autora uzdrošināšanos, personīgo brīvību un jaunām, Latvijas sabiedrību stiprinošām idejām". Grāmata "Mūsējās" šajā sarakstā iekļauta, jo apkopo "domātrosinošus stāstus, kas atklāj daudz nezināma par sievietēm, kas veidojušas un veido Latvijas sabiedrisko telpu."

"Mūsējās" ir grāmata visai ģimenei, kas stāsta par Latvijas iedvesmojošākajām sievietēm. Daudzas no šīs grāmatas varonēm ir kļuvušas par pasaules līmeņa zvaigznēm un guvušas lielus panākumus savā jomā, taču šis nav Latvijas izcilāko sieviešu tops. "Mūsējās" stāsta par Latvijas vēsturi, kariem un izsūtījumiem, sapņiem un piepildītām cerībām, apņēmību un neatlaidību. Grāmata pēc vēstījuma ir līdzīga slavenajai bērnu pasaku grāmatai "Vakara pasaciņas dumpīgām meitenēm".

Grāmatu joprojām iespējams iegādāties "Jāņa Rozes" grāmatnīcās un internetā.

Biedrība "Latvijas PEN" ir Starptautiskā PEN dalīborganizācija, kas veicina literatūras izplatību un iestājas par vārda un izteiksmes brīvību.

Datums: 2021. g. 19. februāris