Atpakaļ

Par biedrības "Ascendum" valdes priekšsēdētāju kļūst Antonija Skopa

Biedrību "Ascendum" turpinās vadīt tās līdzšinējā izpilddirektore Antonija Skopa, kas 26. novembrī ievēlēta par biedrības valdes priekšsēdētāju, šajā amatā nomainot Zaigu Pūci.

Biedrības "Ascendum" dibinātāja un iepriekšējā valdes priekšsēdāja Zaiga Pūce 8. novembrī tika apstiprināta Sabiedrības integrācijas fonda priekšsēdētājas amatā un savus pienākumus sāks pildīt decembra sākumā. 26. novembrī notikušā "Ascendum" biedru sapulcē par biedrības priekšsēdētāju ievēlēta Antonija Skopa, kas bijusi "Ascendum" izpilddirektore kopš 2018. gada maija.

"Ascendum" valdē turpinās darboties biedrības dibinātāja, kultūras žurnāliste un televīzijas personība Eva Johansone, bet par tās trešo locekli kļuvis "Ascendum" ilggadējais biedrs, projekta "Mans Doms" bijušais vadītājs un dizainers Gatis Vectirāns.

"Šis ir skumjš un priecīgs brīdis vienlaikus," atvadoties no "Ascendum", saka Zaiga. "Skumjš, jo pienākusi pēdējā diena "Ascendum" vadībā, bet skaists, jo zinu, ka Latvijā ir un būs biedrība, kuras biedri un darbinieki rūpējas par to, lai mēs visi dzīvotu empātiskā, pilsoniski aktīvā un izglītotā vidē. Un man arī ir liels prieks, ka vadības grožus varu nodot Antonija Skopa, jo zinu, ka ar viņas gudrību, apņēmību un ambīcijām "Ascendum" vēl lielas lietas priekšā!"

Antonija Skopa iepriekš strādājusi kā interneta žurnāla "Satori" redaktore, darbojusies Valsts kultūrkapitāla fonda literatūras ekspertu komisijā, kā arī palīdzējusi Ritai Rudušai attīstīt starptautisku nevaldības organizāciju "Baltijas Mediju izcilības centrs". "Pievienošanās "Ascendum" komandai 2012. gadā man ir bijis būtisks pavērsiens dzīvē," atzīst Antonija. "Šeit daudzu gadu garumā es esmu pilnveidojusies ne tikai profesionāli un radoši, bet arī augusi kā personība, iemācoties ieņemt aktīvu pozīciju dzīvē. Šeit es esmu atradusi savus domubiedrus un atklājusi, ka komandā iespējams paveikt lietas, kas vienatnē šķiet neprātīga fantāzija. Es jūtos ļoti pagodināta, ka mūsu biedri man uzticējuši šo atbildīgo darbu: turpināt attīstīt "Ascendum" projektus un meklēt jaunus veidus, kā veidot mūsu sabiedrību tādu, kurā mēs visi varētu būt mazliet laimīgāki."

Datums: 2019. g. 27. novembris