Atpakaļ

Pieejama pirmā "Ascendum" sarunu cikla "Māksla kā sociālās iesaistes instruments" saruna ar māksliniekiem no Latvijas un ASV

Sarunu cikls "Māksla kā sociālās iesaistes instruments" ir vetīts veidiem, kurā kultūras rīki palīdz kopienām vai veido tās, rada nozīmīgas izmaiņas individuālā un sociālā līmenī, kā arī balansē starp konkrētu sociālo misiju un augstvērtīgas mākslas kritērijiem.

Katrā sarunā satiekas divi unikāli skatpunkti – mākslinieks no Latvijas un no ASV. Sarunu kopnostatījumā atklājas dažādo prakšu līdzīgās iezīmes un kontekstam specifiski paņēmieni, kas ļauj māksliniekiem strādāt ar sevi interesējošajām sabiedrības grupām.

Cikla pirmajā sarunā teātra un kino režisore Krista Burāne stāsta par teātra iespējām savienot vienas kāpņutelpas iedzīvotājus, latviešu un krievvalodīgo sadarbības dinamikām brīvdabas izrādē par karu, kā arī kopienu mākslas iespējām un jēgu plašākas sabiedrības kontekstā. Režisors un pedagogs Ārons Landsmens stāsta par izrādēm, kas tapušas no pašvaldību protokoliem, ētisku darbu ar neaktieriem un teātra spējām vairot politisko iesaisti.

Projektu veido biedrība "Ascendum" ar ASV vēstniecības Latvijā finansiālu atbalstu.

Epizodes viesi: Krista Burāne un Ārons Landsmens (Aaron Landsman)
Intervija: Megija Mīlberga
Satura konsultante: Gundega Laiviņa
Grafika: Jurijs Tatarkins
Projekta vadība: Žulijens Nuhums Kulibali

Datums: 2023. g. 17. jūlijs