Atpakaļ

Satikšanās vieta pie arkas - Ascendum aicina uz Viesturdārzu

Sestdien, 9. jūlijā, ar kopīgu parka mēbeļu izgatavošanas darbnīcu, diskusiju par Rīgas parkiem, to pašreizējo stāvokli un nākotni, kā arī Ievas Akurateres un grupas "Lidojošais paklājs" koncertu tiks atklāta vasaras kultūras notikumu programma Viesturdārzā.

Biedrības "Ascendum" un interneta žurnāla "Satori" īstenotā programma Rīgas vecākajā publiskajā dārzā šovasar noritēs zem nosaukuma "Satikšanās vieta pie arkas". Vasaras garumā ikvienam interesentam būs iespēja piedzīvot 15 programmas notikumus, tostarp akustiskos koncertus rīta agrumā, ukraiņu literatūras lasījumus, meistardarbnīcas jauniešiem un ģimenēm, kā arī iespaidīgu sadziedāšanos – repera un kora kopkoncertu. Ascendum radošā komanda par savu mērķi izvirzījusi parka telpas atdzīvināšanu sabiedrības uztverē, demonstrējot dažādus veidus, kā caur kultūras un izklaides rīkiem ir iespējams stiprināt draugu, kaimiņu un jebkuru pilsētas iedzīvotāju savstarpējās saites.

Atklāšanas dienā no plkst. 12.00 līdz 16.00 notiks parka jauno mēbeļu darbnīca parka scenogrāfa, Mežaparka Lielās estrādes rekonstrukcijas autora un arhitekta Austra Mailīša vadībā. Darbnīcas laikā, sadarbojoties māksliniekiem, profesionāļiem un brīvprātīgajiem taps parka mēbeles, kas parka viesiem un apkārtnes iedzīvotājiem sniegs iespēju brīvi organizēt parka telpu. Pasākumā aicināti piedalīties apkārtnes iedzīvotāji un visi interesenti – materiāli un darbarīki būs pieejami uz vietas.

Plkst. 17.00 notiks interneta žurnāla "Satori" rīkota saruna par Rīgas parkiem, to šībrīža stāvokli un iespējām pilsētu padarīt patīkamāku nākotnē. Tajā piedalīsies arhitekts Austris Mailītis, Rīgas pilsētas galvenā dizainere Evelīna Ozola un "Sporta pils dārzu" idejas autore un projekta vadītāja Renāte Lagzdiņa; sarunu vadīs dzejnieks un "Satori" galvenais redaktors Henriks Eliass Zēgners.

Plkst. 19.00 akustisku koncertu sniegs Ieva Akuratere kopā ar sava pasaules mūzikas projekta "Lidojošais paklājs" biedriem – Ilzi Grunti un Matīsu Akurateru.

Šis pasākums ir daļa no Rīgas drosmes un prieka vasaras kultūras programmas un tiek īstenots ar Rīgas pašvaldības finansiālu atbalstu.

Datums: 2022. g. 08. jūlijs