Atpakaļ

"Satori" "Mīlestības grāmata" atzīta par gada skaistāko prozas izdevumu

8. aprīlī Latvijas Grāmatizdevēju asociācija paziņojusi grāmatu mākslas konkursa "Zelta ābele 2020" rezultātus 7 kategorijās. Par pērnā gada skaistāko prozas izdevumu atzīta biedrības "Ascendum" izdotā "Mīlestības grāmata".

"Mīlestības grāmatu" sastādījis "Satori" galvenais redaktors Henriks Eliass Zēgners, tās dizainu veidojis Aleksejs Muraško, vāka dizaina ilustrācijas autors ir Didzis Upens, bet grāmata drukāta Jelgavas tipogrāfijā.

"Mīlestības grāmatā" lasāmi gan jau zināmu, gan jaunu mūsdienu autoru teksti, kas tapuši speciāli šim izdevumam un runā par dažādām mīlestības formām – draudzību, attiecībām, mīlestību pret bērnu, Dievu u.c. Starp grāmatas autoriem ir Svens Kuzmins, Daina Tabūna, Artis Ostups, Edvīns Raups, Aksels Hiršs, Marija Luīze Meļķe un citi. Izdevumā kopā lasāmi 21 autora teksti.

"Mīlestības grāmata un literatūra par mīlestību ir šķietami banāli. Un, veidojot grāmatu, mēs gribējām šo klišeju pārvaicāt: kāpēc tas ir banāli, vai tas var nebūt banāli? Un, manuprāt, tas ir izdevies saturā un tas ir izdevies formā," saka "Mīlestības grāmatas" sastādītājs Henriks Eliass Zēgners. Vairāk par grāmatu lasi šeit!

Datums: 2021. g. 08. aprīlis