Atpakaļ

"Savvaļa" aicina uz notikuma otro sezonu

Procesuālā izstāde “Savvaļa”, kas otro gadu norisinās mākslinieka Andra Eglīša lauku īpašumā Vidzemē, starp Drustiem un Jaunpiebalgu, aicina apmeklētājus uz otro sezonu. Izstādi šogad papildina jauns mākslas objektu klāsts, kā arī uzsākta rezidenču programma, sniedzot bezmaksas iespēju sastapt dažādu jomu māksliniekus "savā vaļā". No 12. jūnija “Savvaļa” ir atvērta apmeklētājiem bez darba laika un ieejas maksas – izstādi var apmeklēt sev ērtā laikā, brīvi izvēloties palikšanas ilgumu.

Vairums mākslas darbu ir jaunradīti īpaši “Savvaļai” – mežonīgo izstādes ekspozīciju veido instalācijas un objektu māksla, glezniecība, tēlniecība, video darbi, kā arī performatīvi un pašreflektējoši darbi, kas aicina uz apmeklētāju līdzdalību vai iesaistīšanos. Tie plašajā teritorijā ir izkārtoti trīs dažādas sarežģītības maršrutos, kas ir piemēroti gan aktīvākai “Savvaļas” iepazīšanai, gan nesteidzīgai pastaigai. Izstādes centrālajā punktā – “Savvaļas” bāzē – apmeklētājiem pieejama virtuve, teritorijas karte un bibliotēka.

Izstādei otrajā sezonai pievienojas 27 mākslinieki ar 20 jauniem, izstādei radītiem un pielāgotiem darbiem – tostarp Agnese Krivade, “Maigo Svārstību” grupas biedri (Ieva Iltnere, Sandra Krastiņa, Jānis Mitrēvics, Edgars Vērpe un Ģirts Muižnieks), Envija, Armands Kanaviņš, Žilvinas Landzbergas un citi ārvalstu mākslinieki. Izstādē redzami arī šī un pagājušā gada laikā tapušie Austra Mailīša, Katrīnas Neiburgas, Jāņa Novika, Kates Krolles, Reiņa Bērziņa un Kaspara Podnieka darbi.

“Savvaļā” līdz pat rudenim notiks dažādas gan mākslas profesionāļiem, gan apmeklētājiem paredzētas meistarklases – vasaras pirmajā pusē gaidāma Daces Prūses vadītā tradicionālas un burdona dziedāšanas nometne, Latvijas Mākslas akadēmijas arhitektūras darbnīca, kā arī iespēja arhitekta un mākslinieka Maksima Šenteļeva vadībā iemācīties no dabas materiāliem veidot mūzikas instrumentus.

Visas vasaras garumā “Savvaļā” sadarbībā ar biedrību “Ascendum” un interneta portālu “Satori” darbosies “Savvaļas darbnīcas”, kurās rezidēs un strādās vairāki pašmāju un ārzemju mākslinieki, kas radīs jaunus mākslas darbus, ļaujot apmeklētājiem gūt ieskatu sava radošā darba praksē un metodēs. Izstāde ir vienlīdzīga un kopēja darba rezultāts – izstādes telpu veidot ir palīdzējuši gan draugi, gan kaimiņi, gan mākslas pasaulē strādājošie un ieinteresētie, līdz ar ko apmeklētāji tiek aicināti ne tikai uz "Savvaļas" baudīšanu, bet arī pašizpausmi savu vēlmju robežās.

No Rīgas “Savvaļā” var nokļūt gan ar auto (pēc koordinātām 57°12'43.4"N 25°58'05.7"E; Google Maps: ej.uz/savvala_karte) vai arī ar autobusu, braucot līdz pieturai "Jaundrusti". Aicinām apmeklētājus sagatavoties izstādei ar atbilstošu apģērbu, tostarp, gumijas zābakiem un pretodu līdzekļiem. Tāpat aicinām sekot jaunumiem un “Savvaļas” aktualitātēm – mājaslapā savvala.lv un sociālo tīklu platformās Facebook un Instagram.

“Savvaļa” top ar Valsts Kultūrkapitāla fonda, Igaunijas vēstniecības Rīgā, Vidzemes Kultūras programmas 2021, A/S “Latvijas valsts meži”, A/S “Latvijas Nafta”, A/S “Latvijas Finieris”, SIA “Tikkurila”, Pernod Ricard, Jameson un Gatartas pansionāta atbalstu. “Savvaļas darbnīcas” tiek realizētas ar VKKF mērkprogrammas “Kultūrelapa” atbalstu. “Savvaļas” organizatoriskie un informatīvie partneri – interneta žurnāls “Satori” un biedrība “Ascendum”.

Vairāk informācijas: Žulijens Nuhums Kulibali, zulijens@ascendum.lv, 29682513

Datums: 2021. g. 12. jūnijs