Atpakaļ

Podkāsts Jauni un aktīvi

Biedrības "Ascendum" laikā no 10. septembra līdz 2019. gada 31. janvārim īsteno Sabiedrības Integrācijas fonda atbalstītu projektu "Satori.lv podkāsts “Aktīvista pavārgrāmata”"

Projekta mērķis ir izgaismot sistēmiskas problēmas sabiedrībā, vienlaikus parādot risinājumus, ko sniedz nevalstiskās organizācijas un neformālas pilsoniskā aktīvisma grupas, šādā veidā spēcinot pilsonisko līdzdalību un skaidrojot tās nozīmi demokrātiskā valstī.

Podkāsts katru otrdienu saprotamā un aizraujošā veidā klausītājus iepazīstinās ar cilvēkiem un kopienām, kas pasauli grib padarīt par labāku un pašiem patīkamāku vietu – nevalstiskajām organizācijām un sabiedriskajām iniciatīvām, un neformālajām interešu aizstāvju grupām, kas ir gatavas risināt problēmas dažādās nozarēs – sociālos jautājumos, izglītībā, sabiedrības integrācijā, vides un ekoloģijas, iedzīvotājam draudzīgas pilsētvides, dzīvnieku tiesību, minoritāšu un sociāli apdraudētu grupu tiesību jautājumos. Par dažām no šīm iniciatīvām ir vairāk dzirdēts, par citām – mazāk, taču par viņu paveikto darbu un iedvesmojošo piemēru ir nepieciešams runāt.

"Mūsu mērķis ir ne tikai izgaismot sistēmiskas problēmas sabiedrībā, bet arī parādīt, ko mēs kā indivīdi varam darīt, lai tās risinātu. Gausties par to, ka viss ir slikti, var ikviens. Taču paradoksālā kārtā ikviens var arī rīkoties, lai mēs varētu dzīvot labākā, demokrātiskākā sabiedrībā," skaidro interneta žurnāla "Satori" izdevēja, biedrības "Ascendum" izpilddirektore Antonija Skopa.

Podkāstu gan vada, gan veido divu žurnālistu tandēms: Rita Ruduša – žurnāliste un redaktore ar 30 gadu pieredzi, kas iegūta, strādājot gan drukātajos, gan elektroniskajos medijos, un interneta žurnāla "Satori" galvenais redaktors Ilmārs Šlāpins – pieredzējis publicists, dzejnieks un dramaturgs, viens no žurnāla "Rīgas Laiks" dibinātājiem, anekdošu par vidējo latvieti autors, radio "NABA" raidījumu vadītājs.

Projekta vizītkarte:

Projekta finansētājs: Sabiedrības integrācijas fonds no Latvijas valsts budžeta līdzekļiem.

Mērķprogramma: "Atbalsts medijiem sabiedriski nozīmīga satura veidošanai un nacionālās kultūrtelpas stiprināšanai latviešu valodā"

Projekta līguma numurs: Nr. 2018.LV/MA/013 

Projekta ietvaros tapušie materiāli ir pieejams bez maksas portālā "Satori.lv", kā arī podkāstu straumēšanas vietnē Podbean.com.

Par podkāsta "Jauni un aktīvi" saturu atbild biedrība "Ascendum".

Sagatavotie materiāli: https://jauniunaktivi.podbean.com/