MĒS VISI MĀKAM SŪDZĒTIES. MĒS NEKLUSĒJAM, JA NEVARAM PATEIKT NEKO LABU. MĒS IEBILSTAM, MĒS CEPAMIES, MĒS TAISĀM DRĀMU, MĒS SASKRŪVĒJAMIES, SAŠUJAMIES, BUBINĀM, SMAGI PŪŠAM UN SPRĒGĀJAM.

Un demokrātijai tā arī vajag! Tāpēc ir radīta Sūdzambībele - tava rokasgrāmata no sūdzības līdz rīcībai. Atpazīsti savus sūdzēšanās paradumus un uzzini, kā tos likt lietā, veidojot demokrātiskāku sabiedrību.

NO SŪDZĪBAS LĪDZ DRAUDZĪBAI | Kā cepties produktīvi un atrast domubiedrus!

NO SŪDZĪBAS LĪDZ TAISNĪBAI | Kā pukoties tā, lai novērstu nejēdzības un veidotu labāku pasauli! 

NO SŪDZĪBAS LĪDZ REDZAMĪBAI Kā sūkstīties tā, lai tevi patiešām patiešām sadzird!

NO SŪDZĪBAS LĪDZ ĪSTENĪBAI | Kā no kurnēšanas, ka zini labāk par citiem, nokļūt tur, kur tavas idejas un domas tiek realizētas?

– – – – –

ВСЕ МЫ УМЕЕМ ЖАЛОВАТЬСЯ. МЫ НЕ МОЛЧИМ, ЕСЛИ НЕ МОЖЕМ СКАЗАТЬ НИЧЕГО ХОРОШЕГО. МЫ ВОЗРАЖАЕМ, КИПЯТИМСЯ, УСТРАИВАЕМ ДРАМЫ, НАКРУЧИВАЕМ СЕБЯ, АРТАЧИМСЯ, ВОРЧИМ, ТЯЖЕЛО ВЗДЫХАЕМ И ВОЗМУЩАЕМСЯ.

А демократии это только на пользу! Для этого и создана Справочник недовольного – твое руководство от жалобы к действию. Выясни, как ты привык жаловаться, и узнай, как это может пригодиться для создания более демократического общества.

ОТ ЖАЛОБЫ К ДРУЖБЕ | Как ворчать продуктивно и найти единомышленников!

ОТ ЖАЛОБЫ К СПРАВЕДЛИВОСТИ | Как сердиться так, чтобы побороть безобразия и сделать мир лучше!

ОТ ЖАЛОБЫ К ВНИМАНИЮ | Как негодовать так, чтобы тебя действительно услышали!

ОТ ЖАЛОБЫ К ИСТИНЕ | Как, разбираясь в чем-то лучше других перестать брюзжать, и придти к воплощению своих идей?

Šī aktivitāte ir daļa no biedrības “Ascendum” realizētā projekta “Komunikācijas kampaņa par demokrātiju”, ko finansē finansē Islande, Lihtenšteina un Norvēģija caur EEZ un Norvēģijas grantu programmu "Aktīvo iedzīvotāju fonds".