Atpakaļ

Aicinam uz "Ascendum" un "Satori" izdotā Jāņa Joņeva detektīvromāna "Decembris" atvēršanas svētkiem

Biedrības "Ascendum" izdotais interneta žurnāls "Satori" 2022. gada oktobrī izdevis Jāņa Joņeva dokumentālo detektīvromānu "Decembris", kura pamatā ir slepkavību sērija, kas 1997. gadā notika Rīgā.

Atklāšanas svētki – 2022. gada 9. novembrī, plkst. 18.30 kultūrtelpā "Aleponija" (Ernesta Birznieka-Upīša iela, 22, Rīga). Pasākuma programmā: autora lasījums no jaunā romāna, Jāņa Joņeva saruna ar bijušo izmeklētāju un grāmatas varoni V. Pumpuru (vada "Satori" galvenais redaktors Henriks Eliass Zēgners), kā arī dziesmas Jura Simanoviča izpildījumā.

Jāņa Joņeva dokumentālā detektīvromāna "Decembris" pamatā ir slepkavību sērija, kas 1997. gadā notika Rīgā. Grāmatas galvenais varonis ir pats autors Jānis Joņevs, bet sižets seko viņa mēģinājumiem noskaidrot, kas īsti stāv aiz baisajām deviņdesmito slepkavībām, kuras daudziem aizvien palikušas spilgtā atmiņā. Joņevs sarunājas ar izmeklētājiem, notikumos iesaistītajiem un meklē atbildes asinskārajā deviņdesmito presē.

Kā uz grāmatas ceturtā vāka raksta autors: “Neticamu sižetu virkne, ko es centos apkopot un saprast. [..] Kas bija slepkava? Kas notika un kā tas bija iespējams? Mana iztēle šeit itin neko nav pievienojusi, notikumi tāpat bija pārāk briesmīgi, un patiesība pārāk nenotverama.”

Grāmatas redaktors - Ilmārs Zvirgzds, māksliniece - Estere Betija Grāvere, korektors - Arturs Hansons.

Grāmatu izdevusi biedrība "Ascendum" ar Valsts kultūrkapitāla fonda finansiālu atbalstu.

Datums: 2022. g. 04. novembris