Atpakaļ

Ar preses konferenci tiek atklāta "Komunikācijas kampaņa par demokrātiju"

 Ar Aktīvo iedzīvotāju fonda (AIF) atbalstu biedrība “Ascendum” uzsāk plaša mēroga informatīvu kampaņu Latvijas teritorijā, svaigā veidā stāstot par pilsoniskās iesaistes veidiem un praktiskiem paņēmieniem, kā no savas neapmirinātības aizsākt pozitīvas pārmaiņas gan savā apkaimē, gan kopienā, gan visas sabiedrības mērogā. Preses konferences laikā 12. martā, Latvijas Nacionālās Bibliotēkas Kores zālē, biedrības pārstāvji un Aktīvo iedzīvotāju fonda pārstāvji dalījās ar ieskatu kampaņas aktivitātēs, stratēģija un vēlamajā ietekmē.

Biedrības “Ascendum” vadītāja Antonija Skopa stāsta, ka Aktīvo iedzīvotāju fonda atbalstītās kampaņas radošā koncepta pamatā ir atziņa, ka Latvijas sabiedrībā nereti valdošo neapmierinātību var pavērst produktīvākā gultnē, lai tā nepaliktu tikai virtuvēs, dīvānos, bāros, interneta komentāros un vecāku grupu čatos; tā var būt dzinējspēks, motivācija un degviela konstruktīvākai un sadzirdamākai pilsoniskajai rīcībai. “Ar kampaņu vēlamies gan mainīt attieksmi un novērst būtisku izaicinājumu – cilvēku negatīvo attieksmi pret demokrātijas jēdzienu kā tādu –, gan iepazīstināt ar dažādiem pilsoniskās līdzdalības veidiem un parādīt ceļa karti no frustrācijas uz risinājumu,” viņa iezīmē kampaņas konceptuālo rāmējumu.

To, kā ikviens savā ikdienā var realizēt demokrātijas principus, no marta sākuma skaidro informatīvās vietnes "Sūdzambībele" (gan latviešu, gan krievu valodā), kā arī no 17. marta svētdienu pēcpusdienās plkst. 14.55 LTV1 un Replay.lv rādīs Latvijas Televīzijas raidījumu cikla "Kas te nenotiek", kas ir kampaņas daļa. 

Vienlaikus kampaņas idejas izgaismosies arī kampaņas vizuālajos materiālos, kas būs sastopami ielās, presē, pasta nodaļās, kā arī kampaņas rīkotāju un vēstnešu sociālo tīklu kanālos līdz pat 30. aprīlim. Papildus kampaņai medijos, tiks izstrādāts arī metodiskais materiāls par pilsoniskās iesaistes iespējām vidusskolām, kas tāpat kā „Sūdzambībele” būs paliekošs, ilgtermiņā izmantojams bezmaksas uzskates līdzeklis skolēniem.

Komunikācijas kampaņa par demokrātiju” Latvijas teritorijā norisināsies 2024. gada martā un aprīlī, un to finansē Islande, Lihtenšteina un Norvēģija caur Eiropas Ekonomikas zonu (EEZ) un Norvēģijas grantu programmu AIF. Kopējais kampaņas finansējums ir 139 944,28 eiro. Projekta materiāli būs pieejami biedrības “Ascendum” sociālo tīklu kontos.

Datums: 2024. g. 12. marts