Atpakaļ

"Ascendum" ar AIF atbalstu sāk vislatvijas informatīvo kampaņu par iespējām iesaistītes demokrātijā

Vai tu sūdzies? Vai tev patīk bubināt, cepties, saskrūvēties? Tas ir labi, jo nozīmē, ka tev rūp, un demokrātija spēj dot rīkus ikvienam, kam rūp uzlabot savu un līdzcilvēku dzīvi!

Ar Aktīvo iedzīvotāju fonda (AIF) atbalstu biedrība “Ascendum” uzsāk plaša mēroga informatīvu kampaņu Latvijas teritorijā, svaigā veidā stāstot par pilsoniskās iesaistes veidiem un praktiskiem paņēmieniem, kā no savas neapmierinātības aizsākt pozitīvas pārmaiņas gan savā apkaimē, gan kopienā, gan visas sabiedrības mērogā. To, kā ikviens savā ikdienā var realizēt demokrātijas principus, skatītājiem jau no 17. marta svētdienu pēcpusdienās pulksten 14.55 LTV1 un Replay.lv rādīs neatkarīgā producenta SIA “Ausma Media” veidotā raidījumu cikla "Kas te nenotiek!?" vadītājs Ufo.

Plašāku ieskatu demokrātijas praktizēšanas līkločos atraktīvā veidā skaidros “Sūdzambībele” – vērienīgs materiāls saprotamā valodā par iespējām no sūdzības nonākt līdz pozitīvai rīcībai. Vienlaikus kampaņas idejas izgaismosies arī vizuālajos materiālos, kas būs sastopami ielās, presē, pasta nodaļās, kā arī kampaņas rīkotāju un vēstnešu sociālo tīklu kanālos līdz pat 30. aprīlim. Papildus kampaņai medijos, tiks izstrādāts arī metodiskais materiāls par pilsoniskās iesaistes iespējām vidusskolām, kas tāpat kā „Sūdzambībele” būs paliekošs, ilgtermiņā izmantojams bezmaksas uzskates līdzeklis skolēniem.

Biedrības “Ascendum” vadītāja Antonija Skopa stāsta, ka Aktīvo iedzīvotāju fonda atbalstītās kampaņas radošā koncepta pamatā ir atziņa, ka Latvijas sabiedrībā nereti valdošo neapmierinātību var pavērst produktīvākā gultnē, lai tā nepaliktu tikai virtuvēs, dīvānos, bāros, interneta komentāros un vecāku grupu čatos; tā var būt dzinējspēks, motivācija un degviela konstruktīvākai un sadzirdamākai pilsoniskajai rīcībai. “Ar kampaņu vēlamies gan mainīt attieksmi un novērst būtisku izaicinājumu – cilvēku negatīvo attieksmi pret demokrātijas jēdzienu kā tādu –, gan iepazīstināt ar dažādiem pilsoniskās līdzdalības veidiem un parādīt ceļa karti no frustrācijas uz risinājumu,” viņa iezīmē kampaņas konceptuālo rāmējumu.

“Komunikācijas kampaņa par demokrātiju” Latvijas teritorijā norisināsies 2024. gada martā un aprīlī, un to finansē Islande, Lihtenšteina un Norvēģija caur Eiropas Ekonomikas zonu (EEZ) un Norvēģijas grantu programmu AIF. Kopējais kampaņas finansējums ir 139 944,28 eiro. Projekta materiāli būs pieejami biedrības “Ascendum” sociālo tīklu kontos un mājaslapā.

Datums: 2024. g. 14. marts