Atpakaļ

Notiek ikgadējā Satori ziedošanas kampaņa

No 2021. gada 4. oktoba līdz 18. oktobrim norisinās tradiconālā interneta žurnāla "Satori" ziedošanas kampaņa, kurā šogad aicinām lasītājus un citus pilsoniski atbildīgus cilvēkus iestāties par savstarpējo sapratni un cieņpilnu diskusiju.

Vakseris vai antivakseris? Vegāns vai gaļēdājs? Atlaist vai neatlaist Saeimu? Par LBGTQ+ tiesībām vai tradicionālām ģimenēm? Pandēmija kā tāda neeksistē vai eksistē?

Diskutēt ir labi. Ir jādiskutē. Tas mazina polarizāciju un ļauj atbrīvoties no kategoriskuma. Tieši tādēļ šogad ziedošanas kampaņai kā iedvesmu esam izvēlējušies Šekspīra traģēdiju "Romeo un Džuljeta".

Monteki un Kapuleti dzimtas ir lielisks mūsu sabiedrības spogulis – divas karojošas puses, kas spītīgi iestājas par savu taisnību, neapzinoties, kādas sekas tas atstāj uz sabiedrību. Ja Monteki un Kapuleti viens otrā ieklausītos, Romeo un Džuljeta būtu dzīvi. Tas varbūt nepalīdzētu Šekspīram kļūt par slavenāko traģētiju meistaru, taču, būsim godīgi, – pasaulē drāmas pietiek. 

Iedziļinoties stāstos un ieklausoties otrā pusē, rodas lielāka sapratne vienam par otru. Tas nenozīmē, ka mums ir jāpiekāpjas, gaļas vietā jāizvēlas tofu, jāmet malā velosipēds vai jāizdomā jauna pretvakcīnu himna. Tas nozīmē kaut ar pašu mazāko sava ķermeņa šūnu spēt saprast, kādēļ pretējā puse domā citādāk.

Mēs esam pateicīgi par katru ziedotāju, kurš vēlas mums palīdzēt iestāties par saprotošu, cieņpilnu un miermīlīgu sabiedrību. 

Mazāk indes, vairāk mīlestības.

Ziedot iespējams šeit.

Kampaņu finansiāli atbalsta Sabiedrības integrācijas fonds no Kultūras ministrijas piešķirtaiem Latvijas valsts budžeta līdzekļiem.

Datums: 2021. g. 04. oktobris