Atpakaļ

Publiski pieejams video cikls par mākslu kā sociālās iesaistes instrumentu ar ievērojamu ASV un Latvijas mākslinieku līdzdalību

Kā kopienu māksla var palīdzēt sabiedrībām ar zemu pašvērtējumu? Kāda ir pedagoģiskas prakses loma mūsdienu mākslinieka praksē? Ko var gūt cilvēks, no skatītāja pozīcijas pārejot līdzveidotāja pozīcijā? Šos un citus jautājumus apskata biedrības “Ascendum” veidotais video cikls “Māksla kā sociālās iesaistes instruments”, kura tapšanu finansiāli ir atbalstījusi ASV vēstniecība Latvijā.

Cikla četras epizodes ir veidotas kā pastarpināts dialogs starp Latvijas mākslniekiem un ASV dzīvojošiem un strādājošiem māksliniekiem, šādi sekmējot pieredzes apmaiņu un veidojot mūsdienīgu materiālu plašai, starptautiskai radošo industriju pārstāvju kopienai. No Latvijas ar savu pieredzi dalījās gleznotāja, dzejniece un pedagoģe Katrīna Gaile; kopienu teātra eksperte, kino un teātra režisore Krista Burāne; kustību māksliniece, horeogrāfe Kristīne Brīniņa; performanču mākslniece un “Labbūtības rezidenču” projekta kuratore Anda Lāce.

Sarunās par savu praksi iesaistījās ASV pirmtautu aktīviste, horeogrāfe Emīlija Džonsone; multimākslinieks un kopienu mākslas prakses pārstāvis Modesto Himeness (Jimenez); kopienu teātra režisors un pedagogs Ārons Landsmens; “sociālās mākslas” pioniere, lielformāta performanču mākslniece Suzanna Leisija.

Video projekts apskata gan atsevišķu mākslinieku darbus un prakses, gan kalpo par uzziņas materiālu mākslas profesionāļiem un intersentiem, kuri vēlētos savos darbos vairāk integrēt sociāli aktuālas tēmas un līdzcilvēkus. Pilns video cikls ir pieejams straumēšanas platformā “Youtube”: https://www.youtube.com/playlist?list=PL3Y6pM3QwX9OMUcWSsYjiRmgHgz7YJsss

Šis projekts ir tapis ar ASV vēstniecības Latvijā atbalstu. Tajā paustie viedokļi un secinājumi vai ieteikumi var neatspoguļot ASV Valsts departamenta oficiālo nostāju.

Vairāk informācijas:
Žulijens Nuhums Kulibali, “Ascendum” projektu vadītājs
zulijens@ascendum.lv

Datums: 2023. g. 20. septembris