Atpakaļ

“Satori” aicina diskutēt par ziedošanas kultūru Latvijā un vāc ziedojumus

Interneta žurnāls "Satori" sāk kampaņu "BEZ UPURA NAV UZVARAS", kurā aicina diskutēt par ziedošanas kultūru Latvijā kā nepieciešamu pilsoniskās atbildības izpausmi. Kampaņas centrālais notikums ir priekšlasījumi un publiska diskusija "Birojnīcā" 8. oktobrī plkst. 19.00. Paralēli tam "Satori" vāc ziedojumus žurnāla darbības uzturēšanai.

Kampaņa "BEZ UPURA NAV UZVARAS" ilgs no 3. līdz 18. oktobrim un tās centrālais notikums būs priekšlasījumi un diskusija "Birojnīcā" 8. oktobrī plkst. 19.00. Ar priekšlasījumiem par ziedošanas kultūru un pilsonisko atbildību Latvijā uzstāsies viens no labdarības maratona "DOD PIECI!" veidotājiem Toms Grēviņš, aktīviste Lolita Tomsone un psihoterapeits Nils Sakss Konstantinovs. Priekšlasījumiem sekos diskusija, ko vadīs mediju eksperte Rita Ruduša, piedalīsies Toms Grēviņš, Lolita Tomsone, ziedošanas kampaņu veidotāja un reklāmiste Una Rozenbauma, Ģertrūdes ielas teātra vadītāja Maija Pavlova un biedrības "Ascendum" vadītāja Zaiga Pūce. Vakara gaitā viesiem būs iespējams nobaudīt īpašo "Satori" Upurvīnu, kas kampaņas laikā būs nopērkams arī restorānā "TINTO", kafejnīcā "Osiris" un bāros "Ezītis miglā".

Vārdam "ziedošana" nereti piemīt lūdzoša, glābjoša noskaņa: esam raduši ziedot, lai labotu jau notikušu ļaunumu – palīdzētu dabas katastrofās cietušajiem, trūcīgajiem, slimajiem. "Satori" vēlas akcentēt ziedošanu kā normālu pilsoniskās atbildības praksi, ar ko aktīvi iesaistīties izglītotākas un empātiskākas sabiedrības veidošanā, tāpēc kampaņas laikā, runājot par ziedošanu, lietosim vārdu "upurēšana":

"Mēs katru dienu upurējam kaut ko sev svarīgu. Liekam uz upura altāra miegu, laiku, nervus un reputāciju. Ceram, ka dievi būs labvēlīgi un dos pretī slavu, paaugstinājumu, cieņu un gudrus, veselus bērnus. Tā nu tas ir, viss kaut ko maksā. Arī “Satori” saturs, starp citu. Un sabiedrība, kurā ir patīkami dzīvot un pašrealizēties, nav izņēmums. Tāpēc mēs aicinām kopīgi piedalīties upurēšanas rituālā, atsakoties no kaut kā patiešām dārga. No dažiem saviem eiro.

Katrs upurētais eiro palīdzēs mums cīnīties ar meliem, bezatbildību, tuvredzību un vienaldzību. Bet kas man par to būs? Iespējams, tā būs pasaule, kurā biežāk gribas iziet uz ielas. Bez upura nav uzvaras."

Finansiālā un redakcionālā neatkarība "Satori" bijusi svarīga vienmēr, un lielā mērā to saglabāt līdz šim izdevies, pateicoties lasītāju atbalstam. Tāpēc šis ir jau piektais gads, kad “Satori” aicina lasītājus un atbalstītājus piedalīties žurnāla veidošanā ar savu ziedojumu jeb upuri.

Ziedošanas kampaņu finansiāli atbalsta Sabiedrības integrācijas fonds no Kultūras ministrijas piešķirtajiem Latvijas valsts budžeta līdzekļiem.

Kampaņa tiek organizēta ar Sabiedrības integrācijas fonda finansiālu atbalstu no Latvijas valsts budžeta līdzekļiem. Par kampaņas saturu atbild biedrība "Ascendum".

Datums: 2019. g. 03. oktobris