Atpakaļ

"Satori" uzsāk podkāstu par zinātni "Sargiet galvas!"

"Satori" uzsāk jaunu podkāstu "Sargiet galvas!", kura vadītāji – politologs Ivars Ījabs un zinātnes popularizētājs Vents Zvaigzne – reizi mēnesī tiksies ar Latvijas zinātniekiem, lai sarunātos par zinātni, sabiedrību un politiku Latvijā un Eiropā.

Jau sengrieķu filozofs Platons bija pārsteigts par to, cik izvēlīgi ir cilvēki attiecībā pret to, ar ko baro savu ķermeņi, bet neizvēlīgi, izvēloties barību dvēselei un prātam. Šajā podkāstā politologs, Eiropas Parlamenta deputāts Ivars Ījabs un zinātnes popularizētājs Vents Zvaigzne sargās savas un mūsu galvas no mītiem, pasakām un sazvērestības teorijām par zinātnes un tehnoloģiju nākotni. Katras podkāsta epizodes viesis būs kāds Latvijas zinātnieks.

Pirmā raidījuma tēma ir cilmes šūnas un to izmantošanas iespējas, par ko stāsta farmaceitiskās bioloģijas profesore Una Riekstiņa. Riekstiņa ir ieguvusi maģistra grādu Latvijas Universitātē, doktora grādu aizstāvējusi Karolinskas institūtā Stokholmā. Kopš 2018. gada – LU Medicīnas fakultātes profesore, pasniedz farmaceitisko šūnas bioloģiju, zāļu metabolismu, medicīnisko mikrobioloģiju un imunoloģiju. Veic pētījumus par mezenhimālajām cilmes šūnām, nanodaļiņām un ekstracelulārajām vezikulām. 2010. gadā ieguvusi "L’Oreal" Latvijas stipendiju "Sievietēm zinātnē" ar UNESCO Latvijas Nacionālās komisijas un Latvijas Zinātņu akadēmijas atbalstu.


Foto: Anna Andersone

Podkāsts "Sargiet galvas!" klausāms lietotnēs "Podbean", kā arī "Spotify". Turpat iespējams atrast arī citus "Satori" podkāsta laidienus, piemēram, rakstu sēriju par klimatu un bezatkritumu dzīvesveidu autoru lasījumā.

Projekts top sadarbībā ar Eiropas Parlamenta grupu "Renew Europe".

Datums: 2019. g. 13. decembris